Carson ezRead Digitální lupa DR-200

Neohodnoceno
Značka: Carson
4 399 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Digitální lupa s LED osvětlením, vhodná pro uživatele s makulární degenerací nebo pro slabozraké. Jednoduché použití, připojení na TV.

Detailní informace

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Široký sortiment
Široký sortiment
zboží pro všechny
Výhodné poštovné
Výhodné poštovné
možnost dopravy zdarma
Vysoká kvalita
Vysoká kvalita
nabízených produktů

Detailní popis produktu

Digitální lupa Carson ezRead DR-200 je výborným pomocníkem pro lidi, kteří mají problémy se zrakem. Lupu kabelem propojíte s televizí, zapnete a můžete číst text zvětšení na TV obrazovce. 
 
Celé zapojení lupy je velice jednoduché. Jedním kabelem lupu dáte do zásuvky /nebo lze použít tužkové baterie/, druhý video kabel zapojíte do TV a naladíte odpovídající vstup. 
 
Na horní straně digitální lupy je jedno jediné tlačítko Zapni / Vypni. Proto je tento model vhodný pro seniory.
 
Digitální lupa má integrované LED osvětlení, takže zobrazovaný obraz je čistý, jasný a pohodlně čitelný.
 
Aktuální zvětšení textu je dáno velikostí vaší televizní obrazovky. Obecně platí čím větší monitor, tím větší zvětšení.
14" TV = 5,3x zvětšení
17" TV = 6,5x zvětšení
21" TV = 8x zvětšení
27" TV = 10,3x zvětšení
32" TV = 12,2x zvětšení
 
Lupa je napájena síťovým zdrojem nebo 3AAA bateriemi (nejsou součástí dodávky).
 
Ne nadarmo má lupa název Easy Read:-) Pomůže vám v klidu si přečíst noviny, knihu nebo mapu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lupy
Hmotnost: 0.172 kg
Zvětšení lupy: dle rozlišení TV obrazovky
Příslušenství: USB kabel, AV kabel, síťový adaptér
Osvětlení: LED
Baterie: 3 AAA (nejsou součástí balení)
Rozměry: 12.00 x 7.40 x 1.20

Carson ezRead Digitální lupa DR-200

carson logo high res (1)

Historie

Společnost Carson Optical byla založena v roce 1990 Richardem Cameronem, bývalým bankéřem, který zklamán svými ideály z Wall Street, začal dovážet a vyvážet širokou škálu produktů mezi USA a Japonskem. První zkušenost společnosti s optikou přišla v roce 1991, kdy Cameron narazil na unikátní sadu elektronických dalekohledů vyráběných dnes již neexistující společností Copitar Japan. Cameron nazval svou společnost „Copitar USA“ a začal chladně obvolávat nákupčí v národních maloobchodních řetězcích a redaktorům pracujícím pro hlavní mediální vydavatele. Rychle dostal objednávky na zásilkové katalogy, včetně The Sharper Image a Orvis.

Společnost přejmenovaná na Carson Optical začala raketově růst a pronajala si skladovací prostory v Huntingtonu na Long Islandu. S růstem se začal rozšiřovat i sortiment - mimo dalekohledy se firma začala zabývat i mikroskopy a lupami. 

 

Inovace a pokrok

S více než 30 lety zkušeností v optickém průmyslu sestavil Carson tým inženýrů, jejichž jediným účelem bylo zlepšit produkty na základně zkušenosti zákazníků. Produktová řada společnosti se exponenciálně rozrostla a nyní zahrnuje širší škálu produktů a příslušenství, které odrážejí přání zákazníků. Řadu produktů Carson lze nalézt v různých obchodech a průmyslových odvětvích, včetně obchodů se sportovním zbožím, kancelářských potřeb, hypermarketů, lékáren a železářství.

Moderní prototypová laboratoř společnosti Carson pro výzkum a vývoj se v současnosti nachází v Ronkonkomě na Long Islandu a zahrnuje kompletní dílnu s několika CNC stroji, možnostmi 3D tisku pro různé materiály a laboratoří optické metrologie. Toto zařízení poskytuje inženýrskému a návrhářskému týmu všechny zdroje k převedení nových konceptů do jemně vyladěných produktů připravených na trh pro naši rostoucí zákaznickou základnu.

Výsledkem je, že Carson vybudoval patentové portfolio, které zahrnuje více než sto patentů, od lup až po složité optické testovací postupy. To je důkazem obětavosti, nasazení a vynalézavosti společnosti v oboru optiky.

 

Kvalita

Základem společnosti je závazek k dokonalosti. Jakožto číslo jedna mezi americkými výrobci lup a jeden z předních dodavatelů dalekohledů, nabízí Carson prvotřídní kvalitu za dostupné ceny. To dokládají i ocenění v Outside Magazine, Popular Mechanics, Field & Stream a Wired Magazine.

A to vše je ten důvod, proč jsme se rozhodli v roce 2011 navázat s touto společností spolupráci a výrobky Carson dovážet a nabízet je na českém a slovenském trhu.