Carson ScoutPlus 10x25 Dalekohled JD-025

Neohodnoceno
Značka: Carson
2 099 Kč
Skladem
Možnosti doručení
Dalekohled osazený profesionální optikou, nezámlžný a voděodolný, vhodný na turistiku nebo sport. Lehký kompaktní dalekohled s 10x zvětšením, průměrem 25mm.

Detailní informace

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Široký sortiment
Široký sortiment
zboží pro všechny
Výhodné poštovné
Výhodné poštovné
možnost dopravy zdarma
Vysoká kvalita
Vysoká kvalita
nabízených produktů

Detailní popis produktu

 

Malý, ale šikovný! Kompaktní binokulární dalekohled 10x25mm, který určitě musíte mít na každý výlet sebou. Vzhledem k malým rozměrům a váze lze tento dalekohled mít neustále při ruce. Ostřící vzdálenost již od 3,1m.

I přes své malé rozměry je dalekohled osazen vysoce kvalitní optikou s hranolem BK-7. Čočky jsou pokryty kompletními ochrannými vrstvami včetně UV a antireflexu. Redukují tak lesk a odraz světla, vytváří jasný a kontrastní obraz.

Očnice jsou vyrobeny z měkké gumy.

Pogumované tělo chrání dalekohled před nechtěnými nárazy, zároveň je materiál příjemný do ruky, zabraňuje nechtěnému vyklouznutí.

Ostření se provádí centrálním šroubem, který lze obsluhovat i v rukavicích. Pro správné doostření lze na pravém okuláru nastavit dioptrickou korekci.

Součástí dalekohledu je pouzdro a řemínek.

Dalekohled jistě ocení všichni, co rádi cestují a pozorují přírodu nebo sportovní akce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Hmotnost: 0.253 kg
Zvětšení dalekohledu: 10x
Zorné pole (m/1000 m): 100 - 120
Antireflexní vrstvy: MC
Optické sklo: BK-7
Zvětšení: 10x
Průměr objektivu (mm): 25
Optické Sklo: BK-7
Antireflexní Vrstvy: MC
Vzdálenost od oka (mm): 9,5
Zorné Pole (m/1000m): 113,75
Příslušenství: pouzdro, řemínek
Rozměry (cm): 11.20 x 9.90 x 1.30

Carson ScoutPlus 10x25 Dalekohled JD-025

carson logo high res (1)

Historie

Společnost Carson Optical byla založena v roce 1990 Richardem Cameronem, bývalým bankéřem, který zklamán svými ideály z Wall Street, začal dovážet a vyvážet širokou škálu produktů mezi USA a Japonskem. První zkušenost společnosti s optikou přišla v roce 1991, kdy Cameron narazil na unikátní sadu elektronických dalekohledů vyráběných dnes již neexistující společností Copitar Japan. Cameron nazval svou společnost „Copitar USA“ a začal chladně obvolávat nákupčí v národních maloobchodních řetězcích a redaktorům pracujícím pro hlavní mediální vydavatele. Rychle dostal objednávky na zásilkové katalogy, včetně The Sharper Image a Orvis.

Společnost přejmenovaná na Carson Optical začala raketově růst a pronajala si skladovací prostory v Huntingtonu na Long Islandu. S růstem se začal rozšiřovat i sortiment - mimo dalekohledy se firma začala zabývat i mikroskopy a lupami. 

 

Inovace a pokrok

S více než 30 lety zkušeností v optickém průmyslu sestavil Carson tým inženýrů, jejichž jediným účelem bylo zlepšit produkty na základně zkušenosti zákazníků. Produktová řada společnosti se exponenciálně rozrostla a nyní zahrnuje širší škálu produktů a příslušenství, které odrážejí přání zákazníků. Řadu produktů Carson lze nalézt v různých obchodech a průmyslových odvětvích, včetně obchodů se sportovním zbožím, kancelářských potřeb, hypermarketů, lékáren a železářství.

Moderní prototypová laboratoř společnosti Carson pro výzkum a vývoj se v současnosti nachází v Ronkonkomě na Long Islandu a zahrnuje kompletní dílnu s několika CNC stroji, možnostmi 3D tisku pro různé materiály a laboratoří optické metrologie. Toto zařízení poskytuje inženýrskému a návrhářskému týmu všechny zdroje k převedení nových konceptů do jemně vyladěných produktů připravených na trh pro naši rostoucí zákaznickou základnu.

Výsledkem je, že Carson vybudoval patentové portfolio, které zahrnuje více než sto patentů, od lup až po složité optické testovací postupy. To je důkazem obětavosti, nasazení a vynalézavosti společnosti v oboru optiky.

 

Kvalita

Základem společnosti je závazek k dokonalosti. Jakožto číslo jedna mezi americkými výrobci lup a jeden z předních dodavatelů dalekohledů, nabízí Carson prvotřídní kvalitu za dostupné ceny. To dokládají i ocenění v Outside Magazine, Popular Mechanics, Field & Stream a Wired Magazine.

A to vše je ten důvod, proč jsme se rozhodli v roce 2011 navázat s touto společností spolupráci a výrobky Carson dovážet a nabízet je na českém a slovenském trhu.