Jak si vybrat mikroskop

Jak mikroskop-1140x300w

Stejně jako u výběru lupy nebo dalekohledu, i u mikroskopu bychom si měli nejdříve uvědomit, kdo ho bude používat (dítě, dospělý) a k jakému účelu mikroskop pořizujeme. 

Nenechte se zmást nabídkou levných mikroskopů s vysokým zvětšením. Obraz takových zařízení není kvalitní a rozlišení obrazu je tristní. Vy máte sice mikroskop s přiblížením 500x, ale pořádně ani nerozpoznáte, na co se díváte. Namísto optického zařízení máte doma další plastovou nebo kovovou hračku.

Dětský mikroskop

Podporovat touhu po poznávání, rozvíjet vědění a fantazii bychom měli u svých ratolestí v každém věku. Při nákupu mikroskopu, dalekohledu nebo i lupy proto tedy nehraje roli, kolik je Vašemu dítěti let. Mikroskopy pro děti jsou bez náročné obsluhy, s dobře ostřícím systémem, LED osvětlením. Mikroskopem lze preparáty mezi krycími sklíčky pozorovat jak ve škole, tak lze vzít mikroskop na školní zahradu. Pro děti do cca 10 let věku doporučujeme u přenosných mikroskopů 20x- 40x zvětšení, pro starší pak i 120x.

Kapesní mikroskop

Výborný pomocník s širokou škálou použití v různých profesí, který je po ruce hlavně v terénu. Své uplatnění najde opravdu všude, ať už na úřadě vidimujete listiny, ověřujete podpisy, zkoumáte pravost známek, nemůžete přečíst číslo motoru v autodílně, kontrolujete mikrotrhliny na stavbě, jste biolog, zoolog, elektroopravář anebo prostě jen nadšenec, kterého zajímá mikrosvět. Zvětšení těchto mikroskopů je 60x - 120x, jsou podsvíceny LED a UV světlem. Některé lze je napojit na telefon a hned z místa činu posílat fotografie a videa nebo jen pořizovat elektronickou fotodokumentaci.

Digitální mikroskop

Jedná se už o větší přístroje, které jsou trošku náročnější na obsluhu. Oproti tomu ale vyčnívají vysokou mechanickou precizností a mimořádnou optickou kvalitou. V naší nabídce najdete digitální mikroskopy s 5 Mpix čipem, tedy Váš obraz se bude skládat z 5 000 000 obrazových bodů. Díky tomuto vysokému rozlišení čipu se můžete spolehnout, že obraz bude maximálně čistý a ostrý i u těch nejmenších detailů. Digitální mikroskopy najdou své uplatnění nejen v laboratořích, ale také ve školství, v průmyslu, lékařství nebo opravárenství. Přenos obrazu probíhá přes USB kabel, HDMI kabel nebo WiFi. Zvětšení těchto mikroskopů bývá až 500x.