Carson 3D 10x50 Dalekohled TD-050

Neohodnoceno
Značka: Carson
14 750 Kč
Na cestě
Možnosti doručení

Dalekohled 10 x 50 mm s výbornou světelností je vhodný pro všechny myslivce a ornitology. Jasný obraz, minimální chromatická aberace, voděodolný, nezámlžný s FMC reflexními a UV vrstvami.

Detailní informace

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Široký sortiment
Široký sortiment
zboží pro všechny
Výhodné poštovné
Výhodné poštovné
možnost dopravy zdarma
Vysoká kvalita
Vysoká kvalita
nabízených produktů

Detailní popis produktu

Dalekohled Carson TD-050 disponuje s vysoce kvalitní 3D technologií Vás nezklame v žádné situaci. Díky velkému průměru objektivu (50 mm) dochází k vysoké transmitanci (průchodu) světla. Proto s tímto dalekohledem můžete pozorovat vzdálené objekty i při špatných světelných podmínkách. Obraz bude vždy jasný a ostrý.

Zvětšení 10x je vhodné na lov, myslivost, pozorování ptáků, ale i veškeré outdoor aktivity. Široké zorné pole oceníte především při pozorování přírody a rozsáhlých panoramat.

Velmi kvalitní optika z BAK-4 skla je vybavena vícenásobnými ochrannými vrstvami, antireflexem včetně UV ochrany.

Ostření se zajišťuje centrálním ostřícím šroubem. Pravý okulár je osazen dioptrickou korekcí.

Vnitřní prostory dalekohledu jsou vyplněny dusíkem a zataveny O-kroužkem, tedy dalekohled se nemlží a je voděodolný.

Dalekohled 10x50 je osazen šroubovacími gumovými očnicemi pro odstínění nadměrného světla. Pro osoby nosící brýle zasunutí očnic umožní dostat oči blíže k čočkám dalekohledu a tím získat lepší zorné pole.

Pogumovaný povrch zajišťuje nejen komfort při užívání, ale také absorbuje veškeré nárazy. Ergonomický tvar těla dalekohledu se zdrsněnou texturou na nejexponovanějších místech umožňuje pozorování dlouhé hodiny.

Součástí balení je měkčené neoprénové pouzdro BinoArmor, které je gumou připevněno k tělu dalekohledu. Dalekohled tak můžete mít neustále v pouzdru, aniž byste byli omezeni ve flexibilitě užívání. Magnetické uzavírání eliminuje veškeré nechtěné zvuky, které by mohly vyplašit pozorovanou zvěř.

Pouzdro s dalekohledem lze nosit bud na rameni nebo na hrudi. Upevněním křížových popruhů k tělu umožňuje mít dalekohled u sebe i v náročných podmínkách, např. pro horolezce. Navíc nedochází k přetížení krční páteře a následným bolestem hlavy.

Ačkoliv se jedná o profesionální pozorovací dalekohled, vyznačují se tyto dalekohledy malou váhou a menšími rozměry. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Hmotnost: 0.721 kg
Zvětšení dalekohledu: 10x
Průměr objektivu (mm): nad 42
Zorné pole (m/1000 m): do 100
Antireflexní vrstvy: FMC
Optické sklo: BAK-4
Průměr objektivu (mm): 50
Optické Sklo: BAK-4
Antireflexní Vrstvy: FMC
Vzdálenost od oka (mm): 19,5
Zorné Pole (m/1000m): 87,14
Zvětšení: 10x
Příslušenství: deLuxe pouzdro, popruh na krk/hrudník, hadřík na čočky
Rozměry: 18.00 x 5.80 x 12.70

carson logo high res (1)

Historie

Společnost Carson Optical byla založena v roce 1990 Richardem Cameronem, bývalým bankéřem, který zklamán svými ideály z Wall Street, začal dovážet a vyvážet širokou škálu produktů mezi USA a Japonskem. První zkušenost společnosti s optikou přišla v roce 1991, kdy Cameron narazil na unikátní sadu elektronických dalekohledů vyráběných dnes již neexistující společností Copitar Japan. Cameron nazval svou společnost „Copitar USA“ a začal chladně obvolávat nákupčí v národních maloobchodních řetězcích a redaktorům pracujícím pro hlavní mediální vydavatele. Rychle dostal objednávky na zásilkové katalogy, včetně The Sharper Image a Orvis.

Společnost přejmenovaná na Carson Optical začala raketově růst a pronajala si skladovací prostory v Huntingtonu na Long Islandu. S růstem se začal rozšiřovat i sortiment - mimo dalekohledy se firma začala zabývat i mikroskopy a lupami. 

 

Inovace a pokrok

S více než 30 lety zkušeností v optickém průmyslu sestavil Carson tým inženýrů, jejichž jediným účelem bylo zlepšit produkty na základně zkušenosti zákazníků. Produktová řada společnosti se exponenciálně rozrostla a nyní zahrnuje širší škálu produktů a příslušenství, které odrážejí přání zákazníků. Řadu produktů Carson lze nalézt v různých obchodech a průmyslových odvětvích, včetně obchodů se sportovním zbožím, kancelářských potřeb, hypermarketů, lékáren a železářství.

Moderní prototypová laboratoř společnosti Carson pro výzkum a vývoj se v současnosti nachází v Ronkonkomě na Long Islandu a zahrnuje kompletní dílnu s několika CNC stroji, možnostmi 3D tisku pro různé materiály a laboratoří optické metrologie. Toto zařízení poskytuje inženýrskému a návrhářskému týmu všechny zdroje k převedení nových konceptů do jemně vyladěných produktů připravených na trh pro naši rostoucí zákaznickou základnu.

Výsledkem je, že Carson vybudoval patentové portfolio, které zahrnuje více než sto patentů, od lup až po složité optické testovací postupy. To je důkazem obětavosti, nasazení a vynalézavosti společnosti v oboru optiky.

 

Kvalita

Základem společnosti je závazek k dokonalosti. Jakožto číslo jedna mezi americkými výrobci lup a jeden z předních dodavatelů dalekohledů, nabízí Carson prvotřídní kvalitu za dostupné ceny. To dokládají i ocenění v Outside Magazine, Popular Mechanics, Field & Stream a Wired Magazine.

A to vše je ten důvod, proč jsme se rozhodli v roce 2011 navázat s touto společností spolupráci a výrobky Carson dovážet a nabízet je na českém a slovenském trhu.