Carson SolderMag Stolní lupa s LED osvětlením (1,75x; 4,5x) CP-50

Neohodnoceno
Značka: Carson
4 899 Kč
Na cestě 5-7 dní
Možnosti doručení
Profesionální stolní lupa s bifokální čočkou o zvětšení 1,75x a modulem 4,5x. LED osvětlení zajištěno 16 diodami. Lupa má pájecí držák a cívky s dávkovačem.

Detailní informace

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Široký sortiment
Široký sortiment
zboží pro všechny
Výhodné poštovné
Výhodné poštovné
možnost dopravy zdarma
Vysoká kvalita
Vysoká kvalita
nabízených produktů

Detailní popis produktu

Carson CP-50 je profesionální pájecí lupa s bifokální čočkou. Lupa poskytuje 1,75x / 4,5x zvětšení při průměru skleněné čočky 95 mm.

Čočka poskytuje jasně čistý obraz a minimalizuje jakékoliv zkreslení.

Po obvodu rámu čočky je 16 velmi jasných LED diod, které vytvářejí vynikající pozorovací podmínky. Nespornou výhodou oproti zářivce mají tu, že osvětlení je zcela stabilní, bez blikání a velmi imunní oproti poškození či rozbití. Další výhodou je vysoká životnost okolo 35 let a nižší spotřeba elektrické energie (cca 1/3 oproti lupě se zářivkou).

Lupa má na rameni upevněný železný pájecí držák a pájecí cívky s dávkovačem. Je vhodná pro kutily, modelářství, opravy elektrozařízení. Široké využití najde také v průmyslovém odvětví.

Pomocí husího krku nastavíte lupu do požadované polohy. Oproti konkurenci nabízí vyšší umístění čočky nad pájeným povrchem (30 cm), tedy nehrozí nechtěné popálení a k práci je dostatek místa.

Lupa je napájena adaptérem do sítě nebo 4 AA bateriemi (nejsou součástí balení).

Doplňkové parametry

Kategorie: Lupy
Hmotnost: 0.544 kg
Zvětšení: do 2x, 2x - 5x
Osvětlení: LED
Zvětšení lupy: 1,75x / 4.5x
Velikost čočky (mm): 95
Příslušenství: Síťový adaptér
Osvětlení: LED
Baterie: 4AA (nejsou součástí balení)
Rozměry (cm): 22.20 x 17.00 x 47.00

Carson SolderMag Stolní lupa s LED osvětlením (1,75x; 4,5x) CP-50

carson logo high res (1)

Historie

Společnost Carson Optical byla založena v roce 1990 Richardem Cameronem, bývalým bankéřem, který zklamán svými ideály z Wall Street, začal dovážet a vyvážet širokou škálu produktů mezi USA a Japonskem. První zkušenost společnosti s optikou přišla v roce 1991, kdy Cameron narazil na unikátní sadu elektronických dalekohledů vyráběných dnes již neexistující společností Copitar Japan. Cameron nazval svou společnost „Copitar USA“ a začal chladně obvolávat nákupčí v národních maloobchodních řetězcích a redaktorům pracujícím pro hlavní mediální vydavatele. Rychle dostal objednávky na zásilkové katalogy, včetně The Sharper Image a Orvis.

Společnost přejmenovaná na Carson Optical začala raketově růst a pronajala si skladovací prostory v Huntingtonu na Long Islandu. S růstem se začal rozšiřovat i sortiment - mimo dalekohledy se firma začala zabývat i mikroskopy a lupami. 

 

Inovace a pokrok

S více než 30 lety zkušeností v optickém průmyslu sestavil Carson tým inženýrů, jejichž jediným účelem bylo zlepšit produkty na základně zkušenosti zákazníků. Produktová řada společnosti se exponenciálně rozrostla a nyní zahrnuje širší škálu produktů a příslušenství, které odrážejí přání zákazníků. Řadu produktů Carson lze nalézt v různých obchodech a průmyslových odvětvích, včetně obchodů se sportovním zbožím, kancelářských potřeb, hypermarketů, lékáren a železářství.

Moderní prototypová laboratoř společnosti Carson pro výzkum a vývoj se v současnosti nachází v Ronkonkomě na Long Islandu a zahrnuje kompletní dílnu s několika CNC stroji, možnostmi 3D tisku pro různé materiály a laboratoří optické metrologie. Toto zařízení poskytuje inženýrskému a návrhářskému týmu všechny zdroje k převedení nových konceptů do jemně vyladěných produktů připravených na trh pro naši rostoucí zákaznickou základnu.

Výsledkem je, že Carson vybudoval patentové portfolio, které zahrnuje více než sto patentů, od lup až po složité optické testovací postupy. To je důkazem obětavosti, nasazení a vynalézavosti společnosti v oboru optiky.

 

Kvalita

Základem společnosti je závazek k dokonalosti. Jakožto číslo jedna mezi americkými výrobci lup a jeden z předních dodavatelů dalekohledů, nabízí Carson prvotřídní kvalitu za dostupné ceny. To dokládají i ocenění v Outside Magazine, Popular Mechanics, Field & Stream a Wired Magazine.

A to vše je ten důvod, proč jsme se rozhodli v roce 2011 navázat s touto společností spolupráci a výrobky Carson dovážet a nabízet je na českém a slovenském trhu.