Carson X-View Monokulární dalekohled 7x32 XV-732

Akce
Neohodnoceno
Značka: Carson
2 499 Kč –36 % 1 590 Kč
Skladem
Možnosti doručení
Monokulární dalekohled s kvalitní optikou a velmi krátká ostřící vzdáleností na 45 cm. Umožňuje použití jako makrohled. Vhodné také pro slabozraké.

Detailní informace

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Široký sortiment
Široký sortiment
zboží pro všechny
Výhodné poštovné
Výhodné poštovné
možnost dopravy zdarma
Vysoká kvalita
Vysoká kvalita
nabízených produktů

Detailní popis produktu

Monokulár X-View XV-732 nabízí extrémně blízkou ostřící vzdálenost, s nímž můžete tak pozorovat objekt už od 45 cm!

Monokulár má 7x přiblížení při průměru objektivu 32mm.

Velmi kvalitní optika z BAK-4 skla je vybavena vícenásobnými ochrannými vrstvami včetně UV ochrany. Pozorovaný obraz je díky velké transmitanci světla jasný a čistý, lze s ním zřetelně pozorovat objekt i při špatným světelných podmínkách.

Robustní a pogumované tělo monokuláru zajišťuje antišokovou ochranu, je odolný proti oděrkám a prachu.

Pro větší požitek ze sledování doporučujeme monokulár nasadit na stativ.

Monokulár X-View je vhodný například pro pozorování motýlů.

Součástí balení je měkké pouzdro, řemínek a krytka okuláru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Hmotnost: 0.209 kg
Zvětšení dalekohledu: do 7x
Zorné pole (m/1000 m): nad 120
Antireflexní vrstvy: FMC
Optické sklo: BAK-4
Zvětšení: 7x
Příslušenství: Měkké pouzdro, řemínek, krytka okuláru
Průměr objektivu (mm): 32
Optické Sklo: BAK-4
Antireflexní Vrstvy: FMC
Vzdálenost od oka (mm): 19
Zorné Pole (m/1000m): 126,72
Rozměry (cm): 12.00 x 5.00 x 5.00

carson logo high res (1)

Historie

Společnost Carson Optical byla založena v roce 1990 Richardem Cameronem, bývalým bankéřem, který zklamán svými ideály z Wall Street, začal dovážet a vyvážet širokou škálu produktů mezi USA a Japonskem. První zkušenost společnosti s optikou přišla v roce 1991, kdy Cameron narazil na unikátní sadu elektronických dalekohledů vyráběných dnes již neexistující společností Copitar Japan. Cameron nazval svou společnost „Copitar USA“ a začal chladně obvolávat nákupčí v národních maloobchodních řetězcích a redaktorům pracujícím pro hlavní mediální vydavatele. Rychle dostal objednávky na zásilkové katalogy, včetně The Sharper Image a Orvis.

Společnost přejmenovaná na Carson Optical začala raketově růst a pronajala si skladovací prostory v Huntingtonu na Long Islandu. S růstem se začal rozšiřovat i sortiment - mimo dalekohledy se firma začala zabývat i mikroskopy a lupami. 

 

Inovace a pokrok

S více než 30 lety zkušeností v optickém průmyslu sestavil Carson tým inženýrů, jejichž jediným účelem bylo zlepšit produkty na základně zkušenosti zákazníků. Produktová řada společnosti se exponenciálně rozrostla a nyní zahrnuje širší škálu produktů a příslušenství, které odrážejí přání zákazníků. Řadu produktů Carson lze nalézt v různých obchodech a průmyslových odvětvích, včetně obchodů se sportovním zbožím, kancelářských potřeb, hypermarketů, lékáren a železářství.

Moderní prototypová laboratoř společnosti Carson pro výzkum a vývoj se v současnosti nachází v Ronkonkomě na Long Islandu a zahrnuje kompletní dílnu s několika CNC stroji, možnostmi 3D tisku pro různé materiály a laboratoří optické metrologie. Toto zařízení poskytuje inženýrskému a návrhářskému týmu všechny zdroje k převedení nových konceptů do jemně vyladěných produktů připravených na trh pro naši rostoucí zákaznickou základnu.

Výsledkem je, že Carson vybudoval patentové portfolio, které zahrnuje více než sto patentů, od lup až po složité optické testovací postupy. To je důkazem obětavosti, nasazení a vynalézavosti společnosti v oboru optiky.

 

Kvalita

Základem společnosti je závazek k dokonalosti. Jakožto číslo jedna mezi americkými výrobci lup a jeden z předních dodavatelů dalekohledů, nabízí Carson prvotřídní kvalitu za dostupné ceny. To dokládají i ocenění v Outside Magazine, Popular Mechanics, Field & Stream a Wired Magazine.

A to vše je ten důvod, proč jsme se rozhodli v roce 2011 navázat s touto společností spolupráci a výrobky Carson dovážet a nabízet je na českém a slovenském trhu.